Laserowe cięcie rur

Cięcie laserem rur

Wraz z pojawieniem się technologii laserowej do rur i rur kwadratowych otworzyły się nowe możliwości projektowania. W rezultacie wiele branż stosuje tę technikę produkcji, od konstrukcji metalowych i przemysłowych po przemysł meblarski. Cięcie laserem rur ze strony  ciecielaser.pl to prosty sposób na cięcie profili metalowych na wymiar bez konieczności samodzielnego wiercenia lub piłowania. Zastosowanie wycinarek laserowych CNC do rur w pełni automatyzuje proces, co zapewnia dużą dokładność.

Cięcie laserowe – podstawowe zasady

Zapotrzebowanie na coraz drobniejsze i bardziej precyzyjne konstrukcje, zwłaszcza w inżynierii medycznej i elektrotechnice, można zaspokoić tylko w ograniczonym zakresie lub wcale za pomocą konwencjonalnych procesów cięcia. Z drugiej strony, nowoczesne lasery na ciele stałym lub gazowe przetwarzają prawie wszystkie metale i stopy metali, a także wiele niemetali, szybko i precyzyjnie.

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich rodzajów obróbki materiałów laserowych , stosowana jest zasada, że materiał pochłania energię promieniowania laserowego. Energia ta jest zamieniana na energię cieplną, która topi (lub odparowuje) materiał.

Podczas cięcia laserowego używa się kilku laserów, ponieważ materiały promieniowania laserowego pochłaniają różne długości fal. Lasercut 24 tnie niemetale głównie za pomocą lasera CO2, który emituje światło o długości fali 10,64 µm.

Cięcie laserowe stali nierdzewnej

Tniemy stal i stal nierdzewną w grubości materiału 0,005 – 5,0mm, maksymalne wymiary detalu 1000x1000mm. Oto kilka przykładów cięcia stali nierdzewnej. Aby uzyskać więcej informacji lub powiększyć widok, po prostu kliknij zdjęcie.

Cięcie laserem aluminium

Tniemy aluminium w grubościach materiału 0,02mm – 4,0mm, maksymalne wymiary detalu 1000x1000mm.

Zalety cięcia laserowego

Strefa wpływu ciepła jest wyjątkowo mała (zakres µm) ze względu na ogniskowanie lasera i krótki czas naświetlania.
Krawędź cięcia jest zwykle tak czysta, że nie ma potrzeby wykonywania kosztownych etapów obróbki końcowej.
Szerokość cięcia i prędkość cięcia są niezwykle atrakcyjne.
Ponieważ wiązka laserowa nie może stać się „stępiona”, zapewnione jest najwyższe bezpieczeństwo procesu.
Elastyczność nie ma sobie równych – dzięki systemowi CAD każdy nowy kontur jest definiowany na nowo w ciągu kilku minut.
Te i szereg innych zalet są powodem, dla którego klasyczne metody, takie jak wytrawianie chemiczne lub procesy erozji, są coraz częściej spychane na dalszy plan.